Primære funksjoner til øseovnen
Forbedring av stålkvalitet: Forbedrer renheten til smeltet stål betydelig (reduserer svovel, oksygen og inneslutninger), kontrollerer sammensetning og temperatur nøyaktig, og oppfyller de strenge kravene til høykvalitets stålkvaliteter (som rørledningsstål, bilplater, lagerstål, girstål, etc.).
Utvide produktspekter: Gjør det mulig for stålfabrikker å produsere et bredere utvalg av kvaliteter og stålprodukter av høyere-kvalitet.
Optimalisering av produksjonsprosesser: Den tjener som en buffer mellom primærovnen og kontinuerlig støpemaskin, og forbedrer produksjonsplanleggingsfleksibiliteten, muliggjør kontinuerlig støping med flere-ovner og forbedrer utstyrsutnyttelsen og driftseffektiviteten.

Redusere produksjonskostnader: Redusere belastningen på den primære ovnen (f.eks. avsvovling, oppvarming), slik at den kan fokusere på effektiv smelting og avkulling; presis sammensetningskontroll reduserer legeringsforbruket; forbedret kontinuerlig støpeutbytte og produktkvalitet reduserer også indirekte kostnadene.
Forbedring av prosessstabilitet: Å gi etterfølgende prosesser (spesielt kontinuerlig støping) med stålsmelte som er svært jevn og ren når det gjelder temperatur og sammensetning, sikrer jevn helling og ingotkvalitet.

Forskjeller mellom øseovn og elektrisk lysbueovn
- EAF: Dette er den primære ovnen. Dens kjernefunksjon er å smelte faste råvarer (primært skrapstål, noen ganger tilsatt råjern eller direkte redusert jern) for å produsere foreløpig flytende stål. Det markerer utgangspunktet for stålfremstillingsprosessen.
- LF: Dette er et sekundært raffineringsutstyr. Dens kjernefunksjon er å videreraffinere flytende stålvann fra primære smelteovner (som EAF eller omformere). Den smelter ikke faste metaller, men optimerer, justerer og renser eksisterende stålvann.

Ulike arbeidscontainere og strukturer:
- EAF: Det er en stor ovnskropp med ovnsdeksel som kan vippes. Ovnsveggene og bunnen må tåle høy-temperaturerosjon og buepåvirkning. Elektrodeeffekten er ekstremt høy.
- LF: Arbeidsbeholderen er selve ståløsen. LF-ovnskroppen er ganske enkelt en struktur med et varmedeksel (som inneholder elektroder) og en flyttbar arbeidsstasjon. Den introduserer argongass gjennom de permeable mursteinene på bunnen av øsen for omrøring. Strukturen er mye enklere enn en EAF.
Forskjeller i tilstanden til det behandlede materialet:
- EAF: Den primære innsatsen er faste råvarer (som skrapstål), og produksjonen er flytende stål.
- LF: Inngangen er flytende stål fra primærovnen (inneholdt i en øse), og utgangen er raffinert flytende stål (fortsatt i samme øse).

Fokuset på energiforbruket er forskjellig:
- EAF: Energiforbruk brukes først og fremst til å smelte fast metall, noe som gjør det til det mest-energikrevende stadiet i stålproduksjonsprosessen.
- LF: Energiforbruk brukes primært til oppvarming/vedlikeholde temperaturen på flytende stål for å kompensere for temperaturfall og opprettholde raffineringstemperatur, med strømforbruk langt lavere enn EAF.
Derfor er EAF og LF uunnværlige komponenter i den moderne elektriske lysbueovnens stålfremstillingsprosess, men de spiller distinkte og sekvensielle roller. EAF er ansvarlig for "grovraffinering" (smelting), mens LF er ansvarlig for "raffinering" (rensing og optimalisering).

Hovedparametrene til selskapets øseraffineringsovn
| Nominell kapasitet | Øsediameter | Elektrodediameter | Minimumsdiameter på elektrodefordelingssirkelen | Transformator kapasitet | Sekundær spenning | Oppvarmingshastighet |
| (t) | (mm) | (mm) | (mm) | (kVA) | (V) | (grad /min) |
| 10 | 1800 | 200 | 350 | 1250 | 210-104 | 3 |
| 15 | 2000 | 250 | 460 | 2000 | 210-104 | 3 |
| 20 | 2200 | 250 | 460 | 3150 | 210-104 | 3.5 |
| 25 | 2400 | 300 | 540 | 4000 | 240-210-120 | 3.5 |
| 30 | 2600 | 300 | 540 | 5000 | 240-210-120 | 3.5 |
| 40 | 2800 | 300 | 540 | 6300 | 240-210-120 | 3.5 |
| 50 | 2900 | 350 | 600 | 7000 | 240-210-120 | 3.5 |
| 60 | 3150 | 350 | 650 | 8000 | 240-210-140 | 3.5 |
| 70 | 3200 | 400 | 700 | 10000 | 280-240-150 | 3.5 |
| 80 | 3400 | 400 | 700 | 12500 | 280-240-150 | 4 |
| 90 | 3450 | 400 | 700 | 15000 | 280-240-150 | 4 |
| 100 | 3500 | 400 | 700 | 16000 | 280-240-150 | 4 |
| 120 | 3650 | 450 | 750 | 20000 | 315-280-170 | 4 |
| 150 | 3900 | 450 | 750 | 25000 | 315-280-170 | 4 |
| 180 | 4200 | 450 | 750 | 28000 | 400-320-180 | 4 |
| 200 | 4400 | 500 | 850 | 31500 | 400-320-180 | 4 |
| 250 | 4700 | 500 | 850 | 40000 | 400-340-230 | 4 |
| 300 | 4900 | 550 | 950 | 50000 | 400-340-240 | 4 |
Vår base er produksjonsstedet for Kinas første lysbueovn. Vi er ledende i Kina når det gjelder produksjonsprosesser og teknologier knyttet til øseovner. Vi har etablert langsiktige-leverandørforhold med store stålverk i Kina og har også fått anerkjennelse fra utenlandske kunder.





